O firmie

100%

Zadowolonych klientów

Poznaj nas!

Nazywam się Marek Ziółkowski i z powodzeniem kontynuuję rodzinną tradycję w zakresie chemicznego czyszczenia kotłów, urządzeń i instalacji, zapoczątkowaną w 2004 r. przez mojego ojca Leszka Ziółkowskiego.

Od pięciu lat z dużym sukcesem prowadzę swój zakład, wykonując chemiczne czyszczenia i trawienia kotłów wszystkich rodzajów i typów oraz urządzeń ciepłowniczych i chłodniczych, a także instalacji centralnego ogrzewania CO, ciepła technologicznego CT i wody lodowej WL. W moim portfolio jest już kilkaset wyczyszczonych kotłów, parowników i skraplaczy chillerów, wież chłodniczych, skraplaczy natryskowo wyparnych, układów kogeneracji, nagrzewnic i chłodnic central wentylacyjnych, instalacji wodnych i glikolowych oraz wymienników ciepła różnych typów i wielkości, w tym wymienników odzyskowych.

Największym kotłem w moim dorobku jest kocioł parowy AXT BioT VK15 o powierzchni ogrzewalnej 504 m2 i pojemności całkowitej walczaka i części radiacyjnej 50 m3.

Największa wyczyszczona instalacja klimatyzacji z wymianą glikolu miała pojemność 14 m3, największa instalacja CT 9 m3, największa instalacja CO 6 m3, największy parownik i skraplacz czynnika chłodniczego ponad 1 m3, największy płytowy wymiennik ciepła o mocy 3,5 MW miał 359 m2 powierzchni wymiany ciepła, a największy wymiennik płaszczowo-rurowy 0,815 m3 pojemności.

W dziedzinie chemicznych czyszczeń ojciec jest moim ekspertem i chociaż przeszedł już na emeryturę, to nadal służy mi swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem zawodowym. Pomagając przez wiele lat ojcu, miałem doskonałą okazją poznać różne technologie oraz zasady odkamieniania i trawienia wielu urządzeń i instalacji z zastosowaniem metod chemicznych. Pierwszy kocioł wyczyściłem chemicznie będąc uczniem gimnazjum. W kolejnych latach w firmie ojca często zastępowałem pracowników podczas ich urlopów. Można zatem stwierdzić, że chemiczne czyszczenie „mam we krwi”.

Przykład ilustrujący WYSOKI STANDARD CZYSZCZENIA (wszystkie czyszczenia wykonałem osobiście)

Ostatnio odbyłem kolejny audyt Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego, podczas którego wysoko oceniono moje kompetencje zawodowe, posiadane wyposażenie specjalistyczne oraz stosowane technologie chemiczne i wypracowane procedury.

Prowadząc własny zakład nabrałem nie tylko niezbędnego doświadczenia, ale także nauczyłem się, jak ważne są dobre relacje z Klientem oraz zwyczajna uczciwość, która w dzisiejszej trudnej rzeczywistości uchodzi za dziwactwo.

Stosowane w moim zakładzie technologie są niezwykle skuteczne i bezpieczne pod względem korozyjnym. Czyszcząc wieże chłodnicze i skraplacze amoniakalne NIE USUWAM OCYNKU.

Świadczę usługi w całej Polsce. Niskie koszty działalności są moim dodatkowym atutem, ponieważ umożliwiają mi – przy zachowaniu wysokiego standardu czyszczenia – oferowanie usług w przystępnej cenie.

Moim celem jest to, aby realizowane przez mnie usługi dawały Klientom pełną satysfakcję.

Siedziba firmy
ul. Mehoffera 32/34
03-131 Warszawa

Posiadamy zdolności technologiczne i techniczne oraz umiejętności i bogate doświadczenie zawodowe do wykonania profesjonalnej usługi w bardzo wysokim standardzie.