3.5 Czyszczenie zasobników CWU

Wiele zasobników CWU jest emaliowana wewnątrz, a część nowocześniejszych np. zasobniki Viessmann Vitocell wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Powoduje to konieczność ich czyszczenia wyłącznie przy użyciu nowoczesnych i bezpiecznych technologii. Moje doświadczenie zawodowe wskazuje, że tak nie jest. W wyniku wyboru najtańszej oferty, zasobniki po takim „czyszczeniu” korodują, co powoduje natychmiast barwienie wody na brązowo. Tak też było w dużej sieci hoteli. Gdzie w konsekwencji wykorzystywania tej zabrudzonej wody do prania m.in. białej pościeli poniesiono duże straty finansowe. No i za to „fachowiec” za niewielkie pieniądze zniszczył zasobniki CWU.

Chemiczne czyszczenie zasobników CWU przebiega analogicznie jak wymienników ciepła. Różnicą jest cena usługi. Jest ona wyższa i zależy od pojemności zasobnika.

Ze względu na niebezpieczeństwo rozwoju bakterii Legionelli w zasobnikach CWU, a także problem powstawania na ich ściankach korozji pod osadowej, w wyniku czego w kranach zamiast czystej wody wypływa zażelaziona woda w brązowym odcieniu, zaleca się cykliczne odkamienianie zasobników.

Do przygotowania oferty niezbędna jest informacja o ilości i pojemności zasobników CWU.

Prezentowane poniżej zdjęcia wykonano podczas jednoczesnego chemicznego czyszczenia dwóch zasobników Viessmann Vitocell o pojemności po 500 dcm3. W ciągu 9 godzin wyczyszczono cztery zasobniki. Budowę zasobnika ilustruje rysunek.

Dlaczego my?

Posiadamy zdolności technologiczne i techniczne oraz umiejętności i bogate doświadczenie zawodowe do wykonania profesjonalnej usługi!

error: Treść jest chroniona prawnie!